Ravenloft

Alnag
15.12.2008 21:02
Ravenloft ve 4e
Vím, že teď někdy vyjde 4e Manual of Planes, tak ten to možná rozlouskne, ale z výňatku o Shadowfellu se zdá, že Ravenloft byl začleněn do základní kosmologie coby část Stínopádu (což dává jistý smysl zvrácený smysl) a že Domény děsu zůstávají...

Koketuji s hříšně hrůznou myšlenkou takovou Ravenloftí 4e seanci vyzkoušet (už jsem úspěšně poslal hráče KotS do Stínopádu, tak mám trochu praxi). Takže v čem vidíte hlavní úskalí nebo event. výhody... Nebo co jiného vás napadá?
Autorská citace #1
15.12.2008 21:42 - SEBastian_Chum
dragonborn v ravenloftu... to bude hrozný!
Autorská citace #2
15.12.2008 21:48 - Alnag
Náhodou, si představ tu scénu. Dragonborn narazí na nějakého vládce domény, osolí ho svým dračím dechem, pán domény se jen oklepe, zasměje se svým ďábelským smíchem... :))
Autorská citace #3
15.12.2008 21:55 - SEBastian_Chum
argh! tak to bylo mrazivý...

a eladrin se mu teleportne za zády!!!

ta knížka nesmí vyjít:-)

dejte to zase White Wolfům, hasbráci!
Autorská citace #4
16.12.2008 19:38 - LZJ
Podle tohohle http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/4pr/20081205a bude něco z Ravenloftu v únoru v Open Grave - minimálně Strahd von Zarovich.

A odkud víte, že na ty Ravenloftové Demiplany se dokáží dostat dragonborni? :-)
Autorská citace #5
16.12.2008 20:47 - Alnag
LZJ: Tomu říkám Ravenloft. Mlhy přenesou všechny normálně. Akorát z Dragonbornů zbude rosol. "Chyba při transportu Jime." :)
Autorská citace #6
17.12.2008 00:30 - SEBastian_Chum
ale z tieflingl by se rovnou mohli stát vládci vlastní domény...

mág: "za záporákem tohohle plotu musíme do Ravenloftu"
tiefling: "to není dobrý nápad..."
mág "hubu drž, víš prd, seš warlock"
tiefling: ok...ok...

!!!wžůůůůůům!!!

mág: "a jsme tu"
fighter: "co to mám na botách?"
rogue: "kde je dragonborn?"
tiefling: "MUAHAHAAAAAAAAAAA VÍTEJTE V PEKLE, RASISTIČTÍ ŠMEJDI!!!"
mág: "vraťte to White Wolfům!"
Autorská citace #7
17.12.2008 00:35 - Alnag
vypadla ti tam z dialogů poslední věta Sebe:

tiefling: "hubu drž, víš prd, seš mág!"

Welcome to Tiefling: The Darklording
Autorská citace #8
17.12.2008 11:31 - Chrochta
Hlavní úskalí i hlavní výhody? Polezou jim tam lidi a už nepůjde o uzavřené peklo jen pro zvané.
Autorská citace #9
17.12.2008 13:53 - SEBastian_Chum
heh tiefling the darklording jako koncept zní líp než ravenloft ve 4e... což nevim co vypovídá o ravenloftu ve 4e...

chrochta: jo to mi přijde taky jako chybka... já bych pro Ravenloft ve 4e vyvraždil ravenloftí lidské kultury, elfy, trpoše a cikány (ehm... vistani)... a udělal z toho realm uvnitř Shadowfellu, uzavřenou sféru s vlastními pravidly a běžící na vlastních energiích a pravidlech (hodně posunutých směrem k undeadům a animovaným věcem, méně k démonům a lykantropům) takže by tam bylo hodně upírů, lichů, nekromantů, golemů a všelijakých abominací a zombáků.

postavil bych to celé na tom že nějakou energii shadowfellu nějaká lidská kultura využívá k tomu aby si udržela vlastní životní sféru a snaží se směřovat svoje snažení k získání řešení nesmrtelnosti nebo něčeho v tom smyslu. vzniklo jim tam samozřejmě pár městských států které spolu soupeří a nějaká ta monstry nebo animovanými bytostmi ovládaná místa, takže je to skoro samostatný svět.

důležité je aby to bylo dostatečně podobné a zároveň jiné než starý Ravenloft, takže bych zrušil tu kulturní skoro-renesanční atmosféru získanou klasickými technologiemi a založil bych ji na té energii shadowfellu, nějaké podivné verzi nekroalchymie.

takže by měli pistole, muškety a bomby, ale nevybuchovaly by jako černej prach a naše výbušniny, ale byly by to různé podivné alchymické sloučeniny.

ponechal bych trojhranné klobouky a image jako z filmu Bratrstvo vlků: Hon na Bestii, ale všechno bych vyladil k tomu účelu té lidské kultury, ať už se budou snažit o cokoliv.

nejmenší člověk pak nebude zemědělec, ale sluha nebo řemeslník nějakého nájemného žoldáka/bodyguarda nebo nekromanta... a lidi budou obecně vychrtlejší, bledší a nezdravější.



Autorská citace #10
18.12.2008 13:03 - Chrochta
to SEB: Tak podobně si to taky nějak představuju. Bohužel, tohle NENÍ Ravenloft. Nemá to tu atmosféru. JÁ CHCI ZPÁTKY FRATERNITY OF SHADOWS, ANTONA MISROIE (PÁNA SOURAGNE), AZALINA REXE, BAROVII A VŠECHNY TY ÚŽASNÉ POSTAVIČKY A NOČNÍ MŮRY STARÉHO RAVENLOFTU!
Autorská citace #11
18.12.2008 13:41 - SEBastian_Chum
jo to já bych taky rád, ale ten starej Ravenloft měl pro mě osobně kouzlo jen když jsem ho hrál samostatně, mimo jakýkoliv jiný prostředí... což teď asi Wizardi moc nechtějí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

ČAS neregistrovaní : 0.0014798641204834 sec;
Nenalezeny žádné záznamy.
ČAS 0.054700136184692 secREMOTE_IP: 54.225.1.66